Nová bonifikace pro praktické lékaře pro děti a dorost

Vážení smluvní partneři,

Oborová zdravotní pojišťovna po dohodě se Sdružením praktických lékařů pro děti a dorost v roce 2014 zahajuje novou bonifikaci za racionální antibiotickou terapii.

Bonifikaci ve výši 2,- Kč za každého přepočteného pojištěnce a kalendářní měsíc bude proplacena všem lékařům, kteří v roce 2014 použijí z celkového objemu předepsaných antibiotik alespoň 2/3 ze skupiny penicilínů nebo aminopenicilínů (tj. léky v ATC skupině J01CA a J01CE, tedy nejčastěji např. V-Penicilin, Ospen, Penbene). Cílem je omezit, samozřejmě pouze je-li to z hlediska správné léčby možné, používání antibiotik z ostatních skupin, včetně potencovaných aminopenicilínů (nejčastěji např. Augmentin, Amoksiklav, Unasyn).

POZOR - potencované aminopenicilíny (zejména potencované kyselinou klavulanovou nebo sulbactamem, např. Augmentin, Amoksiklav, Unasyn) se do sledované skupiny předepisovaných penicilinových a aminopenicilinových antibiotik nepočítají!

Těšíme se na úspěšnou spolupráci s Vámi v roce 2014 a věříme, že akce přinese kvalitnější a bezpečnější (ale též úspornější) terapii pro naše pojištěnce a zvýšený výdělek pro Vaši praxi.

MUDr. Josef Štolfa

Facebook
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies    Rozumím