VITAKARTA, mVITAKARTA a VITAKARTA+

VITAKARTA ONLINE - elektronická zdravotní pojišťovna

VITAKARTA ONLINE - umožňuje využít většinu služeb nabízených OZP, aniž musíte osobně navštívit přepážku. VITAKARTA ONLINE je portál s webovým rozhraním, jehož součástí je mimo jiné VITAKARTA - zdraví, která zahrnuje také Asistenční službu a VITAKONTO. OZP nabízí i mobilní aplikaci mVITAKARTA, nově pro všechny hlavní mobilní platformy (Android, iOS i Windows Phone).

VITAKARTA - přepážka

VITAKARTA elektronická přepážka zajišťuje většinu služeb, kvůli kterým klient standardně dochází na přepážku. Tyto služby můžou být nyní obstarány z pohodlí Vašeho domova právě prostřednictvím této on-line přepážky. Jedná se o následující služby:

  • Změna osobních údajů včetně změny platební kategorie
  • Žádost o vystavení průkazu pojištěnce
  • Cestovní pojištění
  • Schránka klienta (kde naleznete informaci o některých svých aktivitách ve VITAKARTĚ ONLINE)
  • Zástup (přehled osob včetně možnosti přístupu k jejich údajům, které zastupujete, obvykle nezletilé děti)

VITAKARTA - pojistné

VITAKARTA pojistné zajišťuje řadu služeb pro OSVČ a OBZP, kvůli kterým klient také dochází na přepážku. I tyto služby můžou být nyní obstarány z pohodlí Vašeho domova právě prostřednictvím této on-line služby. Jedná se o následující:

  • Žádost o potvrzení bezdlužnosti
  • Podání přehledu OSVČ
  • Přehled platební bilance OSVČ a OBZP
  • Změna platební kategorie a údajů klienta
  • Schránka klienta (kam Vám jsou doručovány některé důležité dokumenty, např. podklady pro podání Přehledu OSVČ, Vyúčtování přehledu OSVČ apod.)

VITAKARTA - zdraví

Zdravotní deník aplikace v rámci systému VITAKARTA ONLINE, v níž máte zpřístupněny informace týkající se zdravotní péče, kterou jste čerpali. Máte zde přehled o tom, jakou zdravotní péči na vás vykázali vaši ošetřující lékaři, jaké regulační poplatky jste zaplatili, jaké doplatky za léky vydané na recept jsou pro vás zdravotní pojišťovnou evidovány, nebo jaké léky hrazené zdravotní pojišťovnou jste využili.

V rámci Zdravotního deníku v Přehledu zdravotní péče máte nyní možnost zkontrolovat poskytnutou zdravotní péči a odeslat do OZP informaci o nesrovnalostech v poskytnuté péči, případně odsouhlasit poskytnutí péče i vyjádřit spokojenost s přístupem zdravotnického zařízení.

Zároveň si zde můžete vést vlastní záznamy o zdravotním stavu (např. prodělaná očkování, operace, úrazy, chronické obtíže, připojovat soubory s lékařskými zprávami apod.) či plánovat návštěvy u lékařů. Rovněž můžete údaje o svém zdravotním stavu zpřístupnit vámi určeným ošetřujícím lékařům (informace jim budou přístupné za předpokladu, že využívají aplikaci VITAKARTA+) a tím usnadnit jejich rozhodování o vhodné léčbě.

Mimo tyto základní služby, které jsou některé dostupné také na přepážkových pracovištích, nabízí portál VITAKARTA ONLINE ještě nadstandardní služby kterými jsou:

VITAKONTO (součást VITAKARTY - zdraví)

Zdravotní elektronická peněženka uvnitř VITAKARTY - zdraví, kde lze za různé činnosti sbírat kredity a jimi financovat preventivní aktivity dle vlastního výběru.

Asistenční služba OZP (součást VITAKARTY - zdraví)

24 hodin denně, 7 dní v týdnu jsou pro vás k dispozici asistenční koordinátoři, kteří vás mohou okamžitě spojit s lékařem kvůli konzultaci vašeho aktuálního zdravotního stavu, vybrat pro vás nejbližší vhodný termín návštěvy lékaře, doporučit nejbližšího specialistu, nebo vám pomoci se zorientovat v široké nabídce benefitů pro klienty OZP. Asistenční služba OZP je přístupna všem pojištěncům OZP registrovaným ve VITAKARTĚ ONLINE.

Jak se přihlásit do VITAKARTY ONLINE?

mVITAKARTA

Mobilní aplikace dostupná pro platformy Android, iPhone i Windows Phone. Je to vlastně mobilní zdravotní deník, v němž si lze vést záznamy o svém zdravotním stavu, návštěvách lékaře, očkování apod. Aplikaci můžete využít i tehdy, nemáte-li zřízen přístup k VITAKARTA ONLINE, resp. k aplikaci VITAKARTA - zdraví, ovšem s omezenými funkcemi (nebudou se synchronizovat údaje o čerpané zdravotní péči ani záznamy zapsané ve webové aplikaci VITAKARTA - zdraví).

Stažení mobilní aplikace

VITAKARTA+

Aplikace určená pro zdravotnická zařízení a lékaře, v níž naleznou přehled své platební bilance.
Lékaři, kteří mají souhlas od svých pacientů, mohou zobrazit zdravotní informace z informačního systému OZP i důležité zdravotní okolnosti svých pacientů.
Praktičtí lékaři zde navíc mají možnost prohlížet vybrané ekonomické ukazatele KHN (komplexní hodnocení nákladovosti) s možností detailní analýzy těchto dat.

Facebook YouTube Twitter Linkedin
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies    Rozumím