Příspěvek pro maminky a těhotné

Nabízíme kredit na atraktivní programy pro maminky a těhotné, včetně očkování nehrazených z veřejného zdravotního systému (např. očkování proti meningokoku typu A, C; proti rotavirům a dalším).

Využijte příspěvky ve VITAKARTĚ!

Elektronický systém příspěvků ve VITAKARTĚ je nejlepší způsob, jakým v OZP čerpat příspěvky. Prostřednictvím VITAKARTY můžete získat vyšší příspěvky nejen u očkování, ale u všech příspěvkových programů OZP! Za těhotenství vám připíšeme do VITAKARTY 500 kreditů, při registraci novorozence k OZP pak můžete žádat o příspěvek 1000 kreditů nebo 1000 Kč.

Jak čerpat příspěvek pro maminky a těhotné?

 1. Nejprve se seznamte s Podmínkami čerpání preventivních programů OZP.
 2. Jste-li zaregistrováni ve VITAKARTĚ, připíšeme vám kredity rovnou do VITAKARTY, kde za ně díky výhodným kurzům můžete získat mnohem vyšší příspěvky.
 3. Nemáte-li přístup do VITAKARTY, lze tento kredit čerpat prostřednictvím formuláře Žádosti o čerpání kreditu pro maminky/těhotné a novorozence (ke stažení níže).
 4. Kredit ve VITAKARTĚ není v tomto ohledu nijak omezen níže uvedenými podmínkami.
 5. Kredit na papírovém formuláři je určen pro klientky, kterým se v roce 2020 narodí/narodilo miminko a před porodem byly pojištěné u OZP.
 6. Kredit je určen pro pojištěnce OZP narozené v roce 2020 a ve 4. čtvrtletí 2019, kteří doposud nečerpali příspěvek pro maminky a novorozence poskytovaný OZP v roce 2019.
 7. Za novorozence považujeme pojištěnce ve věku do dovršení jednoho roku věku.
 8. Základní příspěvek činí 1000 Kč; tento příspěvek si může každá maminka navýšit při splnění podmínek uvedených ve formuláři žádosti až na maximální výši 1300 Kč.
 9. Výše příspěvku na očkování záleží na pojištění dítěte a jeho rodičů u OZP; pokud se nepojištěný otec rozhodne přihlásit do OZP, bude pro výši kreditu akceptována i řádně vyplněná a platná přihláška pojištěnce doručená do OZP, a to nejpozději do 30.9.2020.
 10. Příspěvek lze čerpat jednorázově.
 11. O příspěvek lze žádat do 31.12.2020.
 12. Nezbytné doklady je nutné doručit nejpozději do 31.12.2020 na adresu sídla OZP, oddělení zdravotních programů, Roškotova 1225/1, 140 00 Praha 4.
 13. Finanční příspěvek a kredit nelze kombinovat, můžete žádat buď o finanční příspěvek nebo o přípis kreditů.

Dokumenty ke stažení

ve formátu PDF

Žádost o čerpání příspěvku pro maminky/těhotné a novorozence
Dokument PDF | 109 kB