Poděbrady se povedly!

Na tři tisíce lidí navštívilo v sobotu Den zdraví v Poděbradech na Kolonádě. Ten pořádala Oborová zdravotní pojišťovna spolu s dalšími partnery. 157 lidí využilo možnost nechat si zdarma vyšetřit zrak v Oko busu, 99 lidí si nechalo bezplatně zkontrolovat hladinu cukru v krvi od partnerů VidiaDiagnostika, 21 lidí se také přihlásilo do registru dárců kostní dřeně. Den zdraví zakončil první měsíc akce Každý krok pomáhá. V ní lidé zapisují, kolik kroků denně nachodí. A svými kroky pomáhají charitě – nejdál došel virtuální tým Českého registru dárců krvetvorných buněk, který získal dar 50 000 Kč. Podporu v hodnotě 10 000 Kč získaly i další zapojené organizace – Mamma Help, která pomáhá rodinám překonat rakovinu prsu, Portus provozující terapeutickou dílnu a chráněné bydlení, a Centrum domácí péče RUAH.

„Děkuji všem sedmi tisícům lidí, kteří se během února zapojili do akce Každý krok pomáhá. Především totiž udělali něco pro svoje zdraví. V průměru každý účastník denně ušel bezmála 8 500 kroků; navíc se denní průměr postupně s každým dnem zvyšuje. Právě hranice osmi deseti tisíc kroků denně je vynikající pro zdraví," říká Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny. „Zájem o Každý krok pomáhá je obrovský. Jsem rád, že se nám podařilo odstartovat akci, která pomáhá jak charitativním organizacím, tak i lidem, kteří se jí zúčastní," dodává Radovan Kouřil.

Celkem se během února do akce Každý krok pomáhá zapojilo 6 986 lidí. Dohromady ušli 461 114 591 kroků a společně by tak došli na tři čtvrtě cesty ze Země na Měsíc. Během Dne zdraví na kolonádě vystoupily Poděbradské mažoretky, pěvecký sbor Kvítek, bylo i předtančení Zumby.

„Akce nyní pokračuje pro Pardubický kraj. Můžou se jí zúčastnit všichni, není tedy nutné být klientem Oborové zdravotní pojišťovny. Našim klientům ale za zapojení do soutěže nabízíme příjemné výhody, protože je odměníme bonusovými body do Vitakonta, za které mohou čerpat příspěvky na preventivní programy. To je navíc s námi úplně jednoduché – stačí v mobilu vyfotit účtenku třeba za vstupenku do bazénu a odeslat ji v aplikaci VITAKARTA do OZP. Za pár dní mají klienti peníze zpátky na účtu," říká Mario Böhme, vedoucí obchodního odboru OZP.

Do akce se lze zapojit na kazdykrokpomaha.ozp.cz. Registrace je rychlá a snadná. Účastníci pak jen každý den vyplní, kolik kroků ušli. Můžou svoje výkony srovnávat s ostatními, vytvářet týmy, a mohou si také stanovit osobní cíl, kolik chtějí denně ujít. Krokoměry pro sledování ušlých kroků si účastníci mohou vyzvednout v kamenných pobočkách Oborové zdravotní pojišťovny, ale také v nové mobilní pobočce, která od února postupně navštěvuje města po celé republice. Ta funguje jako plnohodnotná pobočka pojišťovny, kromě toho je v ní možné nechat si odborně změřit tlak a v některých městech pobočku doprovázejí partneři nabízející další vyšetření, například vyšetření zraku.

Facebook YouTube Twitter Linkedin
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies    Rozumím