V Chebu vyhrála Mateřídouška

Přes dva tisíce lidí se v sobotu odpoledne zúčastnilo vyhlášení charitativní akce Každý krok pomáhá na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. V ní se rozhodovalo o rozdělení 60 000 Kč třem organizacím z Karlovarského kraje. Nejvyšší částku nakonec získalo centrum Mateřídouška poskytující sociální služby lidem s mentálním a kombinovaným postižením a lidem s poruchou autistického spektra.

"Právě budujeme nové zařízení pro lidi s nejtěžším postižením v Sokolově. Peníze použijeme na speciální terapie pro naše klienty," řekla při přebírání symbolického šeku na 30 000 Kč z rukou ředitelky karlovarské pobočky Oborové zdravotní pojišťovny Kateřiny Zetkové ředitelka Denního centra Mateřídouška Věra Bráborcová.

O rozdělení financí jednotlivým organizacím z Karlovarského kraje se rozhodovalo celý minulý měsíc v rámci akce Každý krok pomáhá. A zapojilo se do ní přesně 2001 lidí. Ti chodili pro svou charitu, pravidelně zapisovali, kolik kroků ušli - zapisovali, co udělali pro svoje zdraví. Nakonec měl druhý nejlepší výsledek virtuální tým Hospice Sv. Jiří, který nabízí zdravotní, psychickou, sociální a duchovní péči a podporu umírajícím a jejich rodinám. Získal tak 20 000 Kč. Třetí příčka a odměna 10 000 Kč patřila Sociálním službám v Kynšperku nad Ohří, které nabízejí pobytové služby pro seniory a osoby starší 60 let s různými typy demence.

Valtice
Facebook YouTube Twitter Linkedin
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies    Rozumím