OZP odmítá poškozování dobrého jména

V posledních dnech OZP zaznamenala sice výjimečné, ale nebezpečné aktivity některých zdravotnických zařízení a pravděpodobně i zdravotních pojišťoven směřujících k náboru klientů cestou oslovování pacientů. OZP zachytila zcela nepravdivé pomluvy s výzvou k přihlášení se do jiné doporučené zdravotní pojišťovny. OZP považuje i tento postup za poškozování svého dobrého jména a neetický nábor pro jiné zdravotní pojišťovny.

OZP vyzývá své klienty, kteří by byli takto osloveni dopisy nebo e-mailovými zprávami, zejména pokud jsou cíleně vyzýváni k registraci k jiné (často konkrétní) zdravotní pojišťovně, s odkazem na nepravdivě uváděné informace o platební morálce OZP a údajně výborných platbách od jiné zdravotní pojišťovny, aby se obrátili na naše informační centra.
OZP prohlašuje, že naopak vždy plní všechny své smluvní závazky, nemá žádné závazky po lhůtě splatnosti a její hospodaření je zcela v souladu se schváleným zdravotně pojistným plánem.
Je přitom snadno doložitelné, že většina pojišťoven nyní platí svým smluvním lékařům velmi obdobně a že termíny splatnosti i výše úhrady se liší jen v drobnostech.
Proti zmíněným aktivitám se OZP bude bránit a vyvodí z toho ve svých smlouvách důsledky.
Prosíme naše klienty, aby pečlivě zvažovali informace, které se k nim snad mohou od některých lékařů takto dostat a neváhali si je ověřit přímo v OZP.

Facebook YouTube Twitter Linkedin
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies    Rozumím