Přihlášení do VITAKARTY ONLINE

Obsah

1.1 Jak se přihlásit?

1.2 Ještě nemáte přihlašovací údaje?

1.3 Zapomněli jste své uživatelské jméno nebo heslo?

1.4 Chcete změnit své uživatelské jméno, heslo nebo SMS?


1.1 Jak se přihlásit?

Ve svém internetovém prohlížeči (použijete-li nepodporovanou verzi internetového prohlížeče budete na to upozorněni včetně varování na možnou nefunkčnost) otevřete stránky OZP - www.ozp.cz . Pro vstup na portál VITAKARTA ONLINE využijte odkaz VITAKARTA ONLINE v horním menu. Nejprve si pečlivě přečtěte zobrazené texty a teprve poté přistupte k přihlášení. Pro přihlášení k VITAKARTĚ ONLINE využijte přihlašovací políčka.


PřihlášeníDo pole Uživatelské jméno zadejte Vámi zvolený údaj (obvykle se jedná o e-mailovou adresu), do pole Heslo vyplňte heslo (je důležité dodržovat velká a malá písmena v hesle, která jsou v něm vždy použita). Po vyplnění těchto údajů klikněte na tlačítko Přihlásit.

Pokud si na své heslo nemůžete vzpomenout, využijte tlačítko Zapomenuté heslo? (popis funkce naleznete v bodě 1.3 Zapomněli jste své uživatelské jméno nebo heslo na této stránce níže).


Přihlášení

Po úspěšném přihlášení se objeví políčka pro zadání SMS kódu. Opište tedy kód ze SMS zprávy, která Vám dorazila na mobilní telefon a klikněte na tlačítko Přihlásit.
Pokud proběhlo vše bez problémů, objeví se v pravé horní části okna prohlížeče nápis Uživatel: a za ním Vaše uživatelské jméno s ikonou mobilního telefonu - informace o tom, že jste se úspěšně přihlásili. Dále se Vám zobrazí volba Odhlásit pro odhlášení, tlačítko Změna hesla pro změnu Vašeho hesla, a pokud máte oprávnění zastupovat nějakou osobu (obvykle své nezletilé děti), zobrazí se Vám v tuto chvíli také volba Zástup.

Pro lepší zapamatovatelnost doporučujeme námi vygenerované vstupní heslo po prvním přihlášení změnit Změna hesla.
Jste-li přihlášeni k VITAKARTĚ ONLINE, můžete pracovat se všemi aplikacemi, které jsou rozděleny do několika sekcí pod volbami: VITAKARTA - zdraví, VITAKARTA – pojistné a VITAKARTA – přepážka. Poslední volba je rychlým odkazem na vybranou aplikaci, kterou v daném období pravděpodobně často využíváte (např. Přehled OSVČ v době jeho podávání, Schránka klienta,...).

1.2 Ještě nemáte přihlašovací údaje?

Doporučujeme zřízení přístupu on-line, z pohodlí domova. Ve svém internetovém prohlížeči otevřete stránky OZP - www.ozp.cz. Pro vstup na portál VITAKARTA ONLINE využijte odkaz VITAKARTA ONLINE v horním menu . Dostanete se do zabezpečené on-line zóny OZP, kde máte na výběr celou řadu aplikací.


Při registraci budete potřebovat svůj průkaz pojištěnce, musíte mít e-mailovou adresu, a také číslo svého mobilního telefonu.

Pro registraci k VITAKARTĚ ONLINE, zaregistrujte se zde.

Obdrželi jste od nás aktivační kód (klíč)? Zaregistrujte se zde.


Přístup do VITAKARTY ONLINE lze také získat na jakékoli pobočce OZP. Při registraci budete potřebovat platný doklad totožnosti, musíte znát svoumít e-mailovou adresu, a také číslo svého mobilního telefonu.


1.3 Zapomněli jste své uživatelské jméno či heslo?

Uživatelské jméno je Vámi zvolený údaj (obvykle se jedná o e-mailovou adresu). Pokud jste zapomněli své heslo, můžete ho získat prostřednictvím volby Zapomenuté heslo? na obrazovce pro přihlášení do VITAKARTY ONLINE viz postup jak se přihlásit výše.1.4 Chcete změnit své uživatelské jméno, heslo nebo SMS?

Po úspěšném přihlášení je možné změnit uživatelskéjméno, heslo a SMS. Využijte volbu Administrace přístupu.