Každý krok pomohl Rolničce

Na 450 lidí využilo bezplatná zdravotní vyšetření na Dni zdraví v Bechyni. Celkem přišlo na 1 500 návštěvníků.
„Účastníci Jihočeského kola Každý krok pomáhá společně pětkrát obešli Zeměkouli, protože dohromady nachodili přes 220 000 kilometrů a udělali přesně 346 milonů kroků,“ vypočítává Mario Böhme, vedoucí obchodního odboru Oborové zdravotní pojišťovny. „Vítězný virtuální tým střediska Rolnička nachodil přes 90 000 000 kroků,“ dodává Böhme.

„Akce každý krok pomáhá má už skoro dvacet tisíc účastníků, kteří každý měsíc chodí pro některou z charit v České republice. Když jsme s ní na začátku roku začínali, těšili jsme se, že snad alespoň několik lidí namotivujeme k tomu, aby začali pravidelně zdravě a lehce sportovat, tedy aby začali pravidelně chodit na výlety, nebo třeba vystupovat o zastávku dřív v MHD. Místo toho se každý měsíc zapojují tisíce lidí, což je úžasné, protože chůze je nejzdravější pohyb, který člověk pro sebe může udělat,“ říká Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny.

Akce Každý krok pomáhá nyní pokračuje pro Ústecký kraj. Můžou se jí zúčastnit všichni, není tedy nutné být klientem Oborové zdravotní pojišťovny. Klientům za zapojení do soutěže nabízí OZP příjemné výhody, protože je odmění bonusovými body do Vitakonta, za které mohou čerpat příspěvky na preventivní programy.

Do akce se lze zapojit na www.kazdykrokpomaha.cz. Registrace je rychlá a snadná. Účastníci pak jen každý den vyplní, kolik kroků ušli. Můžou svoje výkony srovnávat s ostatními, vytvářet týmy, a mohou si také stanovit osobní cíl, kolik chtějí denně ujít. Krokoměry pro sledování ušlých kroků si účastníci mohou zdarma vyzvednout v kamenných pobočkách Oborové zdravotní pojišťovny, ale také v nové mobilní pobočce, která navštěvuje města po celé republice. Ta funguje jako plnohodnotná pobočka pojišťovny, kromě toho je v ní možné nechat si odborně změřit tlak a v některých městech pobočku doprovázejí partneři nabízející další vyšetření, například vyšetření pigmentových znamének.

Bechyně
Bechyně
Bechyně
Facebook
Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Souhlasím